____ for a ticket from Beijing to Shanghai?— One hundred yuan. [ ]
I think a lion is ______ugly animal.
Where’s Lisa,Eric?-She __________ to the library.
Reading more helps ________ learn better.
are the apples?— Four yuan a kilo.